Seçili Filtreler

 
 • 1/24
Ege’nin metropol şehri olan İzmir iş dünyasının hareketli olduğu illerden biridir. Konum ve özellikleri itibariyle de pek çok kişinin iş kurmayı tercih ettiği bir şehirdir. Bu nedenle yapılacak iş oranı oldukça yüksektir ve yayınlanan İzmir iş ilanları işi olmayanların veya iş değişikliği yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırır.

İzmir’de İş Olanakları Nelerdir?

Değerlendirilebilecek İzmir iş olanakları artış ivmesi gösterir. Çalışan sayısı fazla olsa da pek çok alanda personel ihtiyacının karşılanmadığı görülür. Bu da yeni adayların iş bulmak için ilanları incelemelerini beraberinde getirir. İzmir’deki iş olanaklarının başında turizmi görmek kaçınılmazdır. Çok fazla tatil beldesine ev sahipliği yapan kent turizm alanında çalışmak isteyenlere farklı iş seçenekleri sunar. Garsonluktan komiliğe, işletmecilikten aşçılığa kadar işin turizm bölgelerinde yapılması mümkündür. İzmir’de turizmden farklı olarak değerlendirilebilecek iş olanakları arasında elektrik, gıda, eğitim, sağlık ve tekstil alanlarının görülmesi mümkündür.

İzmir İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İzmir iş ilanı arama sürecinin başarılı şekilde gerçekleşmesi ve bireylerin kendilerine uygun işi bulmaları gerekir. Bu aşamada ilanları incelerken detaylara dikkat etmenin büyük önemi vardır. Yapılan dikkatli inceleme iş fırsatının kaçmamasını sağlar. İzmir’de iş arayanların ilanlarda dikkat etmeleri gereken en önemli detaylar;
 • İşin bulunduğu yer
 • İş sahibi bilgileri
 • İş detayları
 • İş süresi
 • Personele sunulan imkanlar
 • İş karşılığında ödenecek ücret
 • İlanın güncel olma durumu
 • İlanın güvenilir olması
İzmir eleman ilanı incelemelerinde bu bilgilere ulaşan kişiler ismini aldıkları şirket ve şirket sahibi hakkında araştırma yapma hakkına sahiptir. Böylelikle ilanın kurumsal firma tarafından verilip verilmediği ve güvenilirlik durumu öğrenilir.

İzmir’de Öne Çıkan Sektörler Nelerdir?

Bölgenin en büyük şehri olan İzmir piyasada var olan çok sayıda sektörün varlık sürdüğü yerdir. Böylelikle ülke ekonomisi ve işsizlik üzerinde olumlu kazanım sağlar. İzmir eleman ilanları ile dikkat çeken ve öne çıkan sektörler şunlardır;
 • Turizm: İş bulunabilecek ilk sektörü turizm oluşturur. Bu alanda turizm işletmeciliği, komilik, barmenlik, animasyon, garsonluk ve temizlik personelliği gibi pozisyonlarda iş bulunur.
 • Kültür ve Sanat: İzmir Fuarı’nın bulunması nedeniyle kültür ve sanat alanında iş bulmak kolaydır. Broşür dağıtımı, danışmanlık, rehberlik, şarkıcılık veya mankenlik gibi işleri yapmak mümkündür.
 • Tarım: İzmir tarım alanında gelişen şehirlerdendir. Bu nedenle çiftçilik, mevsim işçiliği ve biçerdöverlik gibi alanlarda iş bulmak mümkündür.
 • Enerji: İzmir Aliağa termik santraline sahiptir. Bu nedenle santralde farklı pozisyonlarda iş bulunabilir.
Bunların dışında otomotiv, eğitim, gıda, kozmetik, medikal ve sağlık sektörleri de dikkat çeker.

İzmir’de Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nasıldır?

Çalışma ortamı İzmir iş ilanları kadın personeller için önemlidir. Çünkü kadınlar rahat edebilecekleri ortamda çalışmak isterler. Bunun için İzmir’de kadın ağırlık çalışan fabrika ve iş yerleri bulunur. Bu da kadınların sıkıntı yaşamalarının önüne geçer. İzmir iş ilanları erkek çalışanlar için uygun ortam ve iş alanlarının görülmesi mümkündür. Firmaların büyük bir bölümü yalnızca erkek personel çalıştırır. Bunun nedene erkek gücüyle yapılacak işlerin bulunması olur. Cinsiyet dışında firmalar çalışacak personelde yaş koşulu ararlar. Bazı firmalar 25 bazıları ise 35 yaş üstü personel alımı yapmazlar. Bunun dışında evli ve bekar şeklinde personel arayışına giren firmalar da vardır.

İzmir İş İmkanları Nelerdir?

İzmir iş imkanı açısından sayısız alternatifleri bulunduran bir şehirdir. İş imkanlarının eğitim durumlarına göre değerlendirilmesi mümkündür. Örneğin üniversite mezunları okudukları bölümlerle ilgili işlere başvuru yaparak çalışırlar. Lise ve ilkokulu mezunları beden işçisi olarak yaygın şekilde çalışırlar. Bunun dışında temizlik ve destek elemanlığı üzerine çalışırlar. İzmir ilinde değerlendirilebilecek iş imkanlarından bazıları şöyle ifade edilebilir; teknikerlik, satış danışmanlığı, sınıf öğretmenliği, paketleme elemanlığı, elektrik teknisyenliği, fizik öğretmenliği, kasiyerlik, yönetici yardımcılığı ve satın alma elemanlığıdır.

İzmir’de Part Time İş Olanakları Nelerdir?

İzmir turizm ve sanayi şehri olmanın dışında öğrenci şehridir. Ülkenin en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapan şehirde öğrenci çalışan sayısı da yüksektir. Öğrenci olan kız ve erkekler farklı alanlarda çalışırlar. Genellikle çalışma şekilleri ise part time şeklinde olur. Bunun nedeni çalışmayı eğitimle bir yürütüyor olmalarıdır. İzmir part-time iş ilanları öğrenciler düşünülerek yayınlanan ilanlardır. Öğrencilerin okul saatlerine uygun şekilde bu ilanları değerlendirmeleri mümkündür. Part time olarak kantin, okul, kafe, lokanta, bar, restoran veya güzellik merkezleri tercih edilebilir. Bu alanlarda yapılacak iş ve süresi değişir. Ayrıca tercih edilen firmaya bağlı olarak ücretin artıp azaldığı görülür.

İzmir Vasıfsız Eleman Arayan İş İlanları Nelerdir?

İzmir eleman arayanlar vasıfsız olmaları detayını da ilanlarda belirtirler. Çünkü personel adayının bir konuda uzmanlaşmış veya eğitim almış olması ödenmesi gereken ücretin artmasına neden olur. Bütçesi yüksek maaş ödemeye uygun olmayan işverenler bu nedenle vasıfsız personel tercihinde bulunurlar. Bu alanda eleman tercih eden firmalar ise sanayi, enerji ve üretim üzerine çalışan firmalardır. Vasıfsız eleman ilanlarının kadın veya erkek olarak belirtilmiş olması mümkündür. Bu durumda yalnızca belirlenen cinsiyetteki kişilerin başvuruları geçerli olur. Bunun dışında yaş kriteri belirlenebilir. Bu durumda belirlenen yaş kriterini sağlamayan kişilerin ilana başvurmaları mümkün olmaz.

İzmir İş İlanlarına Elemanonline’da Nasıl Başvurabilirim?

İzmir için iş ilanları yayınlayan Elemanonline web sayfası üzerinden başvuru yapma veya ilan verme imkanı sunan bir sitedir. İzmir iş fırsatları bulmayı düşünen kişiler İzmir özelinde arama yaparak uygun gördükleri ilana başvurur. İlanlara başvurunun yapılması için üyeliğin bulunması gerekir. Bu nedenle ilk olarak üyelik oluşturulur. Üyelik oluşturan kişiler İzmir ili özelinde arama yaparlar. Bunun için şehir bölümünde İzmir işaretlemesi yapmaları gerekir. Aradıkları belirli bir pozisyon varsa pozisyon bilgisini de arama öncesinde girmeleri mümkündür. Böylelikle uygun iş ilanını bulup başvurularını gerçekleştirirler.

Aradığım Pozisyondaki İzmir İş İlanlarını Nasıl Bulabilirim?

Ege Bölgesi şehri İzmir’de nasıl iş bulurum öğrenmek isteyenler için Elemanonline 8 yıldır hizmet verir. Sitenin kullanılarak işin kısa sürede bulunması mümkün olur. Aramaya geçmeden önce kişilerin hangi sektörde çalışacaklarını belirlemeleri gerekir. Sektörün belirlenmesiyle eğer sayfada ilgili sektörün ilanları varsa açılır. Güncel olan listeden uygun iş seçilip iletişim numarası veya Başvuru Yap linki kullanılarak başvuru gerçekleştirilir.