0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

321 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 31.242 eleman aranıyor.
"

İstanbul Anadolu Tam Zamanlı iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
İstanbul Anadolu
Bilişim/Bilgisayar
İlanınızın yukarıdaki vitrinde yer almasını istiyorsanız tıklayın!
İstanbul Anadolu
Eğitim
İstanbul Anadolu
İnşaat
İstanbul Anadolu
Pazarlama-Satış
İstanbul Anadolu
Mimarlık/Mühendislik
İstanbul Anadolu
Turizm
İstanbul Anadolu
Muhasebe/Finans
İstanbul Anadolu
Bilişim/Bilgisayar
İstanbul Anadolu
Bilişim/Bilgisayar
İstanbul Anadolu
Turizm
İstanbul Anadolu
Eğitim
İstanbul Anadolu
Kozmetik

İstanbul da İş Yaşamı ve İş İlanları
İstanbul, sadece ülkemizin değil dünyanın da en büyük ve önemli kentlerinden bir tanesidir. Her alanda son derece gelişmiş olan bu kentte, iş arayan kişiler için farklı seçenekler vardır. İş fırsatları bakımından son derece zengin olması buranın dışarıdan sürekli göç almasını sağlamaktadır. Buna bağlı olarak son yapılan açıklamalara göre kent nüfusu 15 milyon barajını aşmış durumdadır.
İstanbul sınırları içerisinde bulunan Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı, kentte yapılan uluslararası ticarette çok önemli bir rol oynar. Ayrıca Ayasofya, Sultanahmet Meydanı ve İstanbul Boğazı gibi güzellikleri görmek için kente gelen turistler, buralardan şehre çok daha kısa sürede ulaşmaktadır. İş ilanları bundan dolayı turizm alanında da oldukça fazladır.
Ülkemizin en kalabalık kenti olan İstanbul’da insanlara hizmet veren çok sayıda kamu kurumu vardır ve söz konusu kurumların hizmet ihtiyacı İŞKUR üzerinden karşılanır. İş imkanları bakımından bu kurum da önemli bir potansiyele sahiptir ve gerekli olan şartları tutan kişiler bu kurum üzerinden bir işe yerleştirilir. Kentin hemen her noktasında kamu kurumlarının dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri de personel alımı yapmaktadır. Dolayısıyla da hizmet sektörü oldukça fazla imkan sağlar.
İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere kentte çok sayıda devlet üniversitesi ve özel üniversite bulunur. Söz konusu kurumlar eğitim noktasında çok etkilidir fakat kentin insan kaynakları bakımından zengin olmasını da sağlamaktadırlar. Kariyer fırsatları bakımından oldukça avantajlı bir kent olan İstanbul’a eğitim almak için gelen kişi sayısı bir hayli fazladır.
İstanbul’da Bulunan İş İmkanlarının Sektörel Dağılımı Oranı
İstanbul’daki iş ilanları ve genel durum ile ilgili yukarıda bilgi verilmiştir. Kentte iş arayan kişiler internet sitelerini etkin olarak kullanmaktadır. Elemanonline sitesi de bunlardan bir tanesidir ve buradan çok sayıda kişi iş bulmaktadır. İstanbul’da en fazla çalışan arayan sektörler şu şekildedir:
• Turizm – Otelcilik
• Eğitim
• Gıda
• Perakende
• Yapı – İnşaat
• Sağlık – Tıp
• Mağazacılık
Bu alanların önemli bir kısmı tam zamanlı eleman arasa da part time çalışan arayan yerlerin sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle İstanbul’daki öğrenci sayısının fazla olması bunda çok etkilidir. Öğrenciler ekonomik hareketlenme sağladığı gibi bu şekilde de dolaylı katkı sunmaktadır.
İstanbul İlçelerinde Yer Alan İş Pozisyonları
İstanbul’un ilçeleri ile merkezi birbirine girmiş durumda olduğu için her yerdeki iş imkanları benzerdir. Çünkü insanlar nerede olursa olsun buldukları işe gitmektedir. Dolayısıyla da uzak ilçeler haricinde diğer ilçelerdeki imkanlar da benzerdir.
Elemanonline ve İstanbul İlanları
Elemanonline arama motoru aracılığıyla İstanbul iş fırsatları bulunarak başvuruda bulunulabilir.
• Farklı sektörlere ait ilanlara rastlayabileceğiniz İstanbul ili için son bir yılda 51,316 adet ilan yayınlanmıştır.
• Elemanonline İstanbul ilinde 154,741 kadar firma üyeliğine sahiptir.

Elemanonline sitesiyle anlaşmalı olan firma sayısı çok fazladır ve bu sayı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu firmalar tarafından verilen ilanlar sayesinde binlerce kişi iş bulmuş durumdadır. Yıllık bazda verilen ilan sayısının giderek arttığı da görülmektedir. İstanbul iş ilanları; anadolu yakası iş ilanları ve avrupa yakası iş ilanları olarak ikiye ayrılmaktadır.
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları