0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

321 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 31.390 eleman aranıyor.
"

Aydın Turizm iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori

Yaptığınız Seçimler

Çalışma Şekli

Cinsiyet


Aydın da İş Yaşamı ve İş İlanları
Efelerin diyarı Aydın şehrinde çok sayıda tarihi eser ve kalıntı bulunmaktadır ki bu kalıntılar arasında yer alan Üç Gözler şehrin simgesi haline gelmiştir. Aydın’da yetiştirilmiş ve üretimi yapılmış zeytinden ve zeytinyağından yiyen diğer zeytinyağlarını bir daha aramayacaktır. Harika lezzete sahip zeytini ve inciri kentte tarımın geliştiğini göstermektedir. İş ilanları arasında tarım işçiliği ve işletmelerinde çalışacak personel çok revaçtadır. Ülkemizin demiryolu kurulan ilk şehri olan Aydın en uzun ikinci tünele de ev sahipliği yapmaktadır.
İncir, Zeytin, Turunçgil ve Aydın Tarım Sektörü
Ülkemizin ekonomisine üretip ihraç ettiği ürünlerle katkı sağlayan Aydın’da iş arayan kişiler Elemanonline sitemizin ilanlarına baktığında tarım sektörünün büyük bir istihdam alanı oluşturduğunu görecektir. Bu alanda en fazla üretimin yapıldığı ürünler yıllık 120 bin ton incir, 60 bin ton üzüm, 150 bin ton zeytindir. Arazisinin tarıma elverişli olması, verimli olması ve iklim şartlarının da uygun olması ile dünyanın en fazla incir üretimi Aydın’da yapılmaktadır. Nüfusunun yüzde 70’inden fazlası tarımla uğraştığından iş fırsatları daha çok tarım üzerine kurulmuştur. Verimli arazilerini tarımla şenlendiren yöre halkı karşılığını ekonomik rahatlıkla almaktadır.
Turizm İstihdam Alanları
Didim ve Kuşadası tatilcilerin en gözde mekanlarıdır. Kuşadası, Didim gibi kumsallar tatilcilerin dikkatini çekerken Afrodisias Antik Kent, Güvercinada Kalesi gibi kalıntılar, Kurşunlu Manastırı gibi tarihi eserler, Dilek Yarımadası gibi doğal güzellikler de gezmeyi sevenleri Aydın’a davet etmektedir. Tarımdan sonra kentte en büyük iş imkanları turizm alanındadır. Ulaşımın kolay olduğu yerli yabancı turistleri çeken kent için turizm alanları kaçınılmazdır. Bu alanlarda çalışacak personel için yapılan iş ilanları Elemanonline sitemizde yer almaktadır. Yaz ayları iklim şartlarından dolayı turizmin yoğun yaşandığı mevsimlerdir. Bundan dolayı iş ilanlarında mevsimlik olarak nitelendirilen işler olduğu da görülecektir. İş ilanlarında turizm sektöründeki insan kaynakları birimine oldukça önem verilmektedir. Aranılan kişinin vasıfları ince ayrıntısına kadar belirtilmektedir.
Sanayi İstihdamı
Tarım ile bağlantılı sabun, yağ, konserve, dokuma sanayi işletmeler bulunmaktadır. Dünya çapında değerli ürünlerin dünya insanlarının istifadesine sunmak için sanayinin olması şarttır. Zeytinden yapılan doğal sabun, yağ, incir kurusu ve reçelleri, yurt içi ve yurt dışı pazarına sunulmak üzere kentte kurulmuş olan fabrikalarda üretimi yapılmaktadır. Kentin sanayisinde önemli yer edinmiş olan büyük firmalar Elemanonline sitemize iş ilanları vermektedir. Beyaz eşya, kimyasal ürünler, Mermer, kaynak su, tarım makineleri, otomotiv yan sanayi ürünleri, kurutulmuş veya yaş sebze meyve fabrikaları Aydın Organize Sanayi bölgesinde bulunmaktadır. Özellikle sanayi sektöründe çalışmak isteyenlere sitemizin ilanlarına bakmalarını tavsiye ederiz. İŞKUR iş bulma konusunda devlet desteği sağlamaktadır. İŞKUR ile birlikte sitemizin imkanlarını da değerlendirmekte fayda olacaktır.
Eğitim ve İş İmkanları
Aydın eğitime önem veren bir kent olduğundan Adnan Menderes Üniversitesinde okuyan ve mezun olmuş öğrencilere kariyer fırsatları sunan işletmeleri bulmak mümkündür. Sitemizin iş ilanların yüzdesine bakıldığında bu daha açık görülecektir.
Sağlık, lojistik, bilişim, eğitim, gıda gibi birçok alanda 4,068 adet firmanın Elemanonline sitemizde üyeliği bulunmaktadır.
Elemanonline.com.tr’de toplam 1,881 adet ilan yayınlanmıştır.
Aydın’da en çok başvurulan iş ilanı sayıları sektörlere göre şu şekilde sıralanmaktadır:
• Turizm ve Hizmet Sektörü
• Satış-Pazarlama Elemanı
• Üretim Teknik Personeli
• Şoför
• Özel Güvenlik Elemanı
• Mühendisi
• Halkla İlişkiler Elemanı
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları