0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

321 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 30.963 eleman aranıyor.
"

Ankara Bakım/Onarım iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori

Yaptığınız Seçimler

Çalışma Şekli

Cinsiyet


Ankara’da İş Yaşamı ve İş İlanları
Ankara Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve nüfus bakımından da en kalabalık ilidir. Ülkemizin başkenti olması sebebiyle pek çok alanda ve sektörde de merkez konumundadır. Özellikle kamuda çalışanlar bakımından oldukça yoğun bir çalışan kitleye sahip bulunan Ankara’da TBBM gibi çok fazla çalışma alanını içinde barındıran kurumlar bulunmaktadır. Resmi kurumlar ve kurumlarda çalışacak eleman ihtiyacı olarak Ankara oldukça fazla iş imkanının olduğu bir şehirdir. Bu çalışma alanlarının dışında Ankara’da turizm, satış-pazarlama, üretim sektöründe de oldukça yoğun iş hayatı bulunmaktadır. İç Anadolu’da bulunan en büyük havalimanı olan Esenboğa Havalimanı yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde aktarma noktası olarak kullanması sebebiyle turizm alanında da oldukça yoğun iş hayatı bulunmaktadır.
Ankara’da Bulunan İş İmkanlarının Sektörel Dağılımı Oranı
Ankara resmi kurum bakımından çok yoğun bir şehirdir. Bu resmi kurumlarda çalışan kamu personeli bakımından da ülkemizde sayı olarak ilk sırada yer almaktadır. Bu kurumlarda atamaya tabi olanların dışında hizmet verecek olanların özellikle İŞKUR’a başvuru yaparak iş imkanına sahip olması mümkündür. İş arayanlar için hazırlanan güncel ilanların bulunduğu elemanonline sitesi ziyaret edilerek iş bulma söz konusu olabilmektedir. Elemanonline tarafından iş imkanları sektörlere göre gruplandırılmakta ve iş arayanlara bu konuda büyük kolaylık sağlanmaktadır.
Ankara’da bulunan iş imkanları diğer pek çok şehirden fazladır. Bunun sebebi olarak bu şehirde Anıtkabir, Merkez Bankası, Bakanlıklar, devlet kurumlarının merkezleri, TBMM gibi ülkede tek olan kurumların bulunmasıdır. Bu kurumlarda bulunan iş imkanları elemanonline tarafından duyurulmaktadır. İş ilanları incelendiğinde kişinin kendi özelliklerine uygun iş seçeneklerine rastlaması mümkün olmaktadır. Bunun yanında Ankara kariyer fırsatları bakımından da oldukça güzel fırsatlar sunmaktadır. Üniversitelerin yoğun olması ve devlet dairelerinde kişilerin kendi alanlarında kariye yapma imkanları bulunmaktadır.
Ankara’ da bulunan iş olanakları kamu alanında yoğun olsa da bunun yanında özellikle üretim, yapı-inşaat alanında da yoğun bir iş imkanı bulunmaktadır. Bu alanlarda elemanonline sitesinde 2018 yılında yayınlana ilan sayısı şu şekilde sıralanmaktadır:
• Üretim – İmalat
• Parekende
• Elektrik – Elektronik
• Hizmet
• Danışmanlık
Bu iş alanlarının dışında Ankara’da oldukça yoğun olarak bulunan öğrencilere hitap eden iş ilanları da bulunmaktadır. Bu ilanlarda öğrencilere part time iş imkanları sunulmaktadır. Hem okuyup hem de çalışmak isteyen öğrenciler için uygun iş olanakları ilanları bulunmaktadır.
Ankara’nın İlçelerinde Yer Alan İş Pozisyonları
Ankara merkezde olduğu gibi ilçelerde de kamu çalışanı ihtiyacının yanında hizmet sektöründe iş arayanlara iş imkanları bulunmaktadır. Keçiören, Çankaya, Etimesgut, Mamak, Gölbaşı gibi ilçelerin yanında Polatlı, Sincan, Kazan gibi ilçeler iş imkanı bakımından yoğunlu arz etmektedir. Kazan ilçesi özellikle sanayi sektöründe oldukça yoğun iş hayatı bulunan bir ilçedir. Kurumların ve firmaların insan kaynakları tarafından iş görüşmeleri yapılarak iş arayanlarla görüşmeler yapılmakta ve uygun çalışanına ulaşılmaya çalışılmaktadır.
Elemanonline ve Ankara İlanları
İş ilanları sayıları sektörlerin dönemlik ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Yaz tatillerinde öğretmen ilanları artmaktadır. Ayrıca turizm sektöründeki çalışan ihtiyacının bu dönemde artması sebebiyle dönemlik eleman ihtiyacı ilanı bulunabilmektedir. Bunun dışında Ankara’daki ilanlarla ilgili sayılar şu şekilde tespit edilmiştir:
• Elemanonline ilanlarında Ankara ile ilgili 78,960 sayıda ilan yer almıştır.
• Bu ilanları veren 32,657 sayıda firmanın elemanonline üyeliği bulunmaktadır.
Ankara’da en çok başvurulan iş ilanı sayıları sektörlere göre şu şekilde sıralanmaktadır:
• Şoför
• İş Güvenliği
• Psikolog
• Sekreter
• Muhasebe
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları