0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 34.876 eleman aranıyor.
"

Ağrı Eğitim iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim

Yaptığınız Seçimler

Çalışma Şekli

Cinsiyet


Ağrı’da İş Yaşamı ve İş İlanları
Ağrı geçmişten bugüne kadar tarihi zenginliklerle çevrili, eşsiz yapılara ev sahipliği yapan şahane kentler arasında yer almaktadır. Gezi amaçlı birçok turist, kültürünü ve doğasını keşfetmek için şehre ziyaret gerçekleştirmektedir. Bitki örtüsü, iklimi ve fiziki koşulları ile efsane kentin en bilindik ve ilgi çeken yanı Ağrı Dağı’nın burada bulunmasıdır. Dağcılığın elverişli olduğu dağ volkanik dağ olma özelliği taşıdığı için dört mevsim kar kütlelerini sırtında taşımaktadır. Küçük Ağrı Dağı ve Büyük Ağrı Dağı’nın bir bütün olarak bulunduğu yer Ağrı Dağı Milli Parkı olarak adlandırılmaktadır. Ağrı’da halkın başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olmaktadır. Buğday ve türevi besin yetiştiriciliği yapılmaktadır. En önemli gelir kaynağı hayvancılık olan ilde koyun yetiştiriciliği, keçi, sığır ve manda besiciliği yapılmaktadır. Ağrı’da bulunan madenler; kükürt, çimento taşı, sıcak su kaplıcaları, ponzataşı, tuğla ve kiremittir. Sanayisi gelişmekte olan ilde; şeker fabrikası, Ağrı Tuğla Fabrikası, Un Fabrikası, Halı-Kilim Atölyesi, Et-Balık Kurumu Kombinası bulunmaktadır.
Ağrı’da Bulunan İş İmkanlarının Sektörel Dağılımı Oranı
Ağrı turizm açısından belli noktalarda gelişim gösterse dahi geçim kaynağı olarak nitelendirilecek boyutlara ulaşmamıştır. Ancak bölgede gezilecek çok fazla tarihi yapı olduğu için turist rehberi ihtiyacı da bulunmaktadır. Önemli yapılardan İshak Paşa Sarayı Osmanlı’nın ikinci büyük saray külliyesi olması ile ünlü bir yapı olarak merak uyandırmaktadır. Kentte iş arayanlar genellikle el becerilerine yönelik, halı dokuma, yöresel işleme tarzında ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Bu noktada İŞKUR ile birlikte hareket eden kurumlarda işbaşı eğitim programı uygulanmaktadır. Sektörler bazında iş imkanları Elemanonline tarafından gruplandırılmakta ve online olarak servis edilmektedir. Ağrı ilinde bulunan kaplıcalar romatizmal rahatsızlıklar için ciddi avantajlar sağlamaktadır. Kaplıcalardan; Diyadin, Yılanlı, Davut ve Köprü Kaplıcaları sağlık turizmi noktasında etkili kazançlar sağlamaktadır. Kaplıcaların bünyesinde halkla ilişkiler, kat hizmetleri, muhasebe, insan kaynakları, sağlık birimleri için kalifiye eleman ihtiyacı bulunmaktadır. Yanı sıra banka, perakende alanlarında da iş fırsatları çok olmasa da bulunmaktadır.
Ağrı’da bulunan iş olanakları tarım ve hayvancılık alanlarında yoğun olsa da bunun yanında özellikle el işleri, turist rehberliği, yapı-inşaat alanında da yoğun bir iş imkanı sağlanmaktadır. Bu alanlarda elemanonline sitesinde 2018 yılı için yayınlanan pozisyon ilan sayısı şu şekilde sıralanmaktadır:
• Üretim
• Turizm
• Parekende
• Hizmet
Ağrı İlçelerinde Yer Alan İş Pozisyonları
Ağrı merkez ve ilçelerinde turizm, sağlık turizmi ve hizmet sektöründe iş arayanlara iş imkanları sunulmaktadır. Doğu Bayezid, Eleşkirt, Diyadin gibi ilçelerinde ekonomi genel olarak hayvancılığa dayalı olmaktadır. En çok yaylacılık yöntemi ile küçükbaş hayvan beslenmektedir. Ovalarında şekerpancarı ve tahıl yetiştiriciliği yapılmaktadır. Yanı sıra ilçe topraklarında kükürt yatakları bulunmaktadır.
Elemanonline ve Ağrı İlanları
İş ilanları sayıları bölgenin dönemlik ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genelde dokumacılık, madencilik, kaplıca turizmi, gezi turizmi, rehberlik alanlarında eleman ihtiyaçları bulunmaktadır. Yaz aylarında turizm sektöründeki çalışan kişi alımında artışa gidilebilmektedir. Bunun dışında Ağrıdaki ilanlarla ilgili sayılar şu şekilde tespit edilmiştir:
• Elemanonline ilanlarında Ağrı ile ilgili 99 sayıda ilan yer almıştır.
• Bu ilanları veren 66 sayıda firmanın elemanonline üyeliği bulunmaktadır. Ağrı’da en çok başvuru yapılan iş ilanı sayıları sektör bazında şu şekildedir:
• El sanatları,
• İş Güvenliği,
• Turizm çalışanı,
• Sekreter,
• Muhasebe,
• Fabrika işçisi,
• Bankacı
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları