0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

321 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 31.650 eleman aranıyor.
"

İzmir Bilişim/Bilgisayar iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar
İzmir
Bilişim/Bilgisayar

Yaptığınız Seçimler

Cinsiyet


İzmir da İş Yaşamı ve İş İlanları
İzmir ülkemizin en büyük üçüncü kenti durumundadır ve buna bağlı olarak farklı iş alanlarına sahiptir. Milyonlarca insanın yaşadığı kentte hizmet sektörü çok gelişmiş durumdadır. Gerek özel sektör gerekse de kamudaki ihtiyaç, iş arayan kişiler için oldukça önemli fırsatların oluşmasını sağlar. Bu bağlamda insanlar İŞKUR üzerinden bu iş imkanlarını değerlendirmektedir. Kamu kurumu sayısının fazla olması ve buraya hizmet alımının dışarıdan yapılması çok önemlidir.
Ege’nin incisi olarak bilinen kentte çok sayıda tarihi ve turistik nokta vardır. Gerek yurtiçinden gerekse de yurtdışından buraya her yıl on binlerce insan gelmektedir. İzmir Efes Antik Kenti, turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerden bir tanesidir. Ayrıca denize girilecek olan yerlerin olması da burayı özel yapan bir başka unsurdur. Dolayısıyla da turizm sektöründe ciddi şekilde eleman ihtiyacı vardır. İş imkanları bakımından listenin başlarında yer alan bu sektör her sene biraz daha büyümektedir.
Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi gibi ülkemizin en köklü eğitim kurumlarına sahip olan bu kentte eğitim alanında da ciddi çalışmalar yapılmaktadır. İş fırsatları bakımından farklı seçenekler olmasında söz konusu kurumların etkisi çok fazladır. Üniversite eğitimi almak isteyenler farklı kentlerden buraya gelmekte ve bu kişiler ekonomik anlamda ciddi bir hareketliliği şehre kazandırmaktadır. Ayrıca öğrenciler part time işlerde çalışarak da çalışan ihtiyacını önemli ölçüde karşılamaktadır. İş ilanları incelendiğinde eğitim alanının da fazlaca yer tuttuğu görülecektir. Elemanonline sitesi üzerinden yapılan araştırmalar ve paylaşılan istatistiki bilgiler bunun en önemli göstergelerinden bir tanesidir.
İzmir’de Bulunan İş İmkanlarının Sektörel Dağılımı Oranı
İzmir içerisinde çok ciddi bir ekonomik hareketlilik vardır. Bazı sektörler, bu hareketlilikte çok daha büyük bir öneme sahip iken bazıları ise nispeten daha az öneme sahiptir. Yukarıda önemli olan sektörlerden bahsedilmiştir. Bunların dışında üretim ve imalat alanından da farklı seçenekler mevcuttur.
İzmir’deki iş imkanlarının ağırlık kazandığı sektörler şu şekildedir:
• Elektrik-Elektronik
• Hizmet
• Lojistik-Taşımacılık
• Gıda
• Bilişim
• İş Alanında Satış Pazarlama Yükselişte
Bu alanların bazıları kariyer fırsatları da sunmakta ve bu işlerde çalışan kişiler zaman içinde yükselme fırsatı bulmaktadır.
İzmir İlçelerinde Yer Alan İş Pozisyonları
İzmir’in ilçelerindeki iş imkanları, ilçelerin konumlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çeşme gibi turizmin merkezi olan bir ilçedeki iş imkanlarının başında haliyle bu alan gelmektedir. İnsan kaynakları genel olarak bu alana yönlenmektedir. Aliağa’da olan termik santral bu ilçedeki iş pozisyonlarının bu alanda olmasını sağlıyor. Diğer ilçeler de özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.
Elemanonline ve İzmir İlanları
Elemanonline arama motoru aracılığıyla İzmir iş fırsatları bulunarak başvuruda bulunulabilir.
• Farklı sektörlere ait ilanlara rastlayabileceğiniz İzmir ili için son bir yılda 28,887 adet ilan yayınlanmıştır.
• Elemanonline İzmir ilinde 76,652 kadar firma üyeliği bulunmaktadır.
Elemanonline sitesiyle anlaşmalı olan İzmir firmaları, iş ilanları konusunda bu siteyi tercih etmektedir. Buna bağlı olarak her yıl binlerce ilan buraya verilmekte ve binlerce insan buradan kendisine iş bulmaktadır.
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları