0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 34.876 eleman aranıyor.
"

Çorum Bilişim/Bilgisayar iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar
Türkiye Geneli
Bilişim/Bilgisayar

Yaptığınız Seçimler

Cinsiyet


Çorum’da İş Yaşamı ve İş İlanları
Çorum, Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan ve on üç ilçesi bulunan bir ilimizdir. En büyük ilçesi ise Sungurlu ilçesi olarak geçer. Çorum leblebisi ile ünlüdür. Şehirdeki Hitit Üniversitesi de genç ve dinamik nüfusu çeken en önemli faktördür. Şehrin makine ve toprak sanayisi gelişmiş olduğundan bu alanda iş imkanları bulunmaktadır. Gelişmiş bir sanayisi bulunan ilde 400’ün üstünde işletme vardır. Ayrıca bu işletmelerle görüşmeler yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2017 yılında Çorum’daki istihdam açığı olan meslekleri araştırmıştır. Bu araştırmaya göre kentte istihdam açığı bulunan meslekler şöyle sıralanmaktadır: Beden işçiliği, gaz altı kaynakçılığı, inşaat işçiliği, garsonluk, kamyonet şoförlüğü, makinecilik, tuğla imal işçiliği, konfeksiyon işçiliği, seramik imal işçiliği. Bu meslekler iş arayan kişiler için değerlendirilebilecek alanlardır.
Çorum’daki İş İmkanlarının Sektörel Dağılımı
Çorum’da gerçekleştirilen incelemeler sonucunda açık iş oranı 2,7 olarak belirlenmiş olup en yüksek açığın bilimsel – teknik ve mesleki faaliyetlerde olduğu görülmüştür. Açık olan işlerde en fazla aranılan üç özellik şunlardır: Bedensel yeterliliğe sahip olma, mesleki bilgi ve tecrübenin olması, takım çalışmalarına yatkın olmak.
Çorum ilinde kamu personeli olarak çalışmak atama yoluyla olduğu gibi, İŞKUR vasıtasıyla olması da mümkündür. Bunun yanı sıra iş bulmak için güncel olarak iş ilanları verilen internet sitelerinden faydalanıldığı da sıklıkla görülmektedir. Bu amaçla kurulan elemanonline sitesi de bu hususta yararlı olmaktadır. Burada iş fırsatları aramak için, şehirlere göre, tam zamanlı ve yarı zamanlı olmalarına göre arama yapılabileceği gibi, sektörlere göre de gruplandırmıştır. Çorum’daki işletmelerin verdikleri iş ilanları gerekli kategorilerde gruplandırılarak elemanonline sitesinde yayınlanmaktadır. Böylece kişinin iş seçenekleri arasından kendine göre olanı bulması sağlanmaya çalışılmaktadır.
Çorum İlanlarında Elemanonline
İş ilanlarının çeşitleri bakımından farklı ihtiyaçlara yönelik olarak değişiklik gözlenmektedir. Örneğin öğrencilerin ders dönemlerinde oldukları zamanlarda dönemsel işlerin ilanında çoğalma görülmektedir. Dönemlik ihtiyaç haricinde Çorum’daki iş imkanları çoğunlukla sanayi alanında çeşitlenmektedir. Özellikle makine imalat sanayi dalında güzel ilerlemeler mevcuttur. Bu alanların haricinde de elemanonline sitesine verilen ilanlar vardır. 2018 yılı bazı ilanları saymak gerekirse iş alanları şöyle sıralanabilir:
• Pazarlama - Satış
• İnşaat
• Bilişim / Bilgisayar
• Mimarlık / Mühendislik
• Muhasebe - Finans
• Temizlik
Bu alanlarda kendini yetiştirmiş kimseler için Çorum, kariyer fırsatları açısından iyi atılımlar gerçekleştirmeleri için önemli bir adım olabilmektedir. Elemanonline aracılığıyla iş başvurusu yapan bireyler sonrasında başvurulan kurumun insan kaynakları bölümü ile görüşür, anlaşma sağlandığı takdirde işe başlama durumu gerçekleşir.
Bunların haricinde Çorum ilanları ile ilgili sayısal verilere bakarsak şu verilere ulaşmak mümkün: Elemanonline'da bu şehirde 670 adet firma üyeliği bulunmaktadır ve toplam 305 adet ilan yayınlanmıştır.
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları