0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

321 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 31.662 eleman aranıyor.
"

Mersin Reklam/Tanıtım iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Mersin
Reklam/Tanıtım
Mersin
Reklam/Tanıtım
Türkiye Geneli
Reklam/Tanıtım
Türkiye Geneli
Reklam/Tanıtım

Yaptığınız Seçimler

Cinsiyet


İçel (Mersin) da İş Yaşamı ve İş İlanları
Ülkemizin en büyük kentlerinden bir tanesi olan Mersin, farklı sektörlerin geliştiği illerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Mersin limanı, kentin uluslararası ticaret merkezlerinden bir tanesi olmasını sağlamaktadır. Bunun dışında Cennet Cehennem Mağaraları başta olmak üzere doğal güzelliklerden dolayı çok fazla turistin ziyaret ettiği bir kenttir. Ayrıca Kız Kalesi ve benzer noktalardan insanlar plajlara girebilmektedir. Kentin bu özelliği turizm noktasında çok ciddi bir çeşitlilik oluşturur. İş imkanları olarak turizm alanında ciddi bir ihtiyaç olduğundan bahsedilebilir.
Eski adı İçel olan kente gelen yerli ve yabancı turistlerin yemeyi en fazla tercih ettiği Tantuni, farklı lezzeti ile büyük beğeni kazanmaktadır. Ayrıca iklim koşullarının müsait olmasından dolayı burada her mevsim üretim yapılmaktadır. Bunun haricinde sanayi alanları da bulunan kentte, imalat sanayisi çok fazla gelişmiştir. İş arayan kişilerin farklı seçeneklere sahip olduğu bir kent olarak bilinen Mersin, bu özelliğinden dolayı dışarıdan sürekli göç almaktadır.
İçel (Mersin)’de Bulunan İş İmkanlarınınSektörel Dağılımı Oranı
Ülkemizdeki iş fırsatları değerlendirildiğinde hizmet sektörünün her yerde olduğu görülmektedir. Bu durum Mersin için de geçerlidir. Kamu kurumu ve kuruluşlarında görev yapan çok sayıda insan vardır ve bunların önemli bir kısmı atamayla buralarda görev yapmaktadır. Fakat söz konusu kurumlarda hizmet sektöründen de çalışan kişiler bulunmakta ve bunlar genellikle İŞKUR üzerinden buralara girmektedir.
İmalat sanayisi çok gelişen kentte özellikle tekstil alanında hizmet veren çok sayıda atölye vardır ve insanlar için verilen iş ilanları içerisinde buralar önemli bir yer tutar. Burada istihdam edilen kişi oldukça fazladır.
Kentte eğitim de oldukça gelişmiştir ve özellikle Mersin Üniversitesi çok büyük bir rol oynar. Gerek eğitim konusunda gerek buraya dışarından öğrenci gelmesi konusunda gerekse de gelen kişilerin ekonomiye katkıları konusu çok büyük öneme sahiptir. Kariyer fırsatları, burada eğitim alan öğrenciler için dolayısıyla çok daha fazladır.
Ülkemizin her kentinde olduğu gibi Mersin’de de inşaat sektörü çok fazla gelişmiştir. Sürekli yeni yapılar inşa edilmektedir ve dolayısıyla da bu sektördeki istihdam edilen kişi sayısı çok fazladır.
İçel’in(Mersin) İlçelerinde Yer Alan İş Pozisyonları
Mersin’e bağlı olan ilçelerdeki durum tamamen coğrafi koşullara bağlıdır. İnsan kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçeler eğer dağlık yapıda değilse buradaki imkanlar da oldukça fazladır. Turistik ve tarihi yapıların yer aldığı ilçelerden bir tanesi olan Erdemli’deki olanaklar genellikle bu sektördedir. Elemanonline sitesinden arama yapanların turizm alanında arama yaptığı görülmektedir.
Elemanonline ve İçel (Mersin) İlanları
Elemanonline arama motoru aracılığıyla Mersin iş fırsatları bulunarak başvuruda bulunulabilir.
• Farklı sektörlere ait ilanlara rastlayabileceğiniz Mersin ili için 4,479 adet ilan yayınlanmıştır.
• Elemanonline Mersin ilinde 9,811 kadar firma üyeliğine sahiptir.
İş arayan kişilerin uğrak noktalarından bir tanesi olan Elemanonline sitesiyle çok sayıda firmanın anlaşması vardır. Firmalar tarafından her yıl buraya binlerce ilan verilmekte ve insanlar bu ilanlarla iş sahibi olmaktadır. İlan verilen mesleklerden şunlar daha yoğunluktadır:
• Mağazacılık
• Gıda
• Eğitim
• Yapı İnşaat
• Perakende
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları