0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 32.493 eleman aranıyor.
"

Elazığ Emlak-Gayrimenkul iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı.

Elazığ da İş Yaşamı Ve İş İlanları
Elazığ Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan çok kalabalık olmayan bir şehirdir. Tarıma elverişli arazisi ve suyu bol bir şehirdir. Elazığ halkının geçim kaynağı ve iş alanı yakın zamana kadar tarım iken son dönemlerde sanayi alanında gösterdiği gelişme ile dikkat çekmektedir. Elazığ'da iki küçük sanayi ve bir organize sanayi bulunmaktadır. Organize sanayi iki kısma ayrılarak geniş bir alana yayılmaktadır. Ayrıca Elazığ sanayi bölgesinde hayvan ürünleri bölümü bulunmaktadır. Bu sanayinin kuruluş amacı Elazığ'ın ve çevre illerin hayvansal ürünlerini değerlendirmek ve bu doğrultuda hayvancılığa katkı sağlamaktır. Bu yeni kuruluşla birlikte şehrin çalışma alanına bir yenisi eklenmiştir.
Elazığ ovaları az olmasına rağmen verimli toprakları mevcuttur. Büyük akarsuların bulunduğu bu ovalarda buğday, pirinç, arpa, şekerpancarı, tütün, fasulye, sarımsak, soğan, üzüm, ve elma gibi ürünler yetişmektedir. Her ne kadar Elazığ hayvancılık alanında gelişme göstermiş ise de tarım alanı ile uğraşan sayısı da oldukça fazladır. Özellikle son dönemlerde kavun, lahana ve çilek şehrin önemli gelir kaynakları arasında gösterilmektedir.
Elazığ Kurumsal İş Alanları
Elazığ küçük bir şehir olmasına rağmen iş istihdamı sağlayan kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Fırat Üniversitesi şehrin önemli eğitim kurumlarından biridir. Elazığ Belediyesi, Elazığ Valiliği, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ Adliyesi, Elazığ Tarım Müdürlüğü ve Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü bir çok kişiye iş imkanı sunmaktadır. Şehirde iş bulmak isteyenlere elemanonline iş fırsatları sunmaktadır.
Elazığ ilinde bir çok bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Karayolları bölge müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, İlbank bölge Müdürlüğü çalışma alanı olarak bir çok kişiye iş imkanı sunmaktadır. Elazığ'da en çok iş ilanlarının bulunduğu sektörler:
• Dokuma giyim,
• Gıda ve içki,
• Orman ürünleri ve mobilya sanayi,
• Taş ve toprakla ilgili işletmeler
Sayılabilmektedir.
Elazığ İŞKUR İl Müdürlüğü
İşe yerleşmek isteyenlerin diğer bir adresi İŞKUR, bölge halkında iş vasfı olmayan kişilere meslek geliştirme kursları vermektedir. Aynı zamanda bir çok iş alanında kişileri iş sahibi yapmaktadır. İŞKUR ile eleman seçme ve yerleştirme, şirketlere eleman temini, eğitimi olan kişilere eğitimine uygun iş imkanları sunmaktadır.
Şehrin internet sistemi üzerinden hizmet veren Elemanonline ile iş arayanlara işle birlikte kariyer fırsatı sunmaktadır. Elazığ'da en iş çok işçi aranan sektörler:
• Muhabese
• Şoför
• Öğretmen
• Elektrik elektronik
• Vasıfsız eleman
Elazığ iş alanında ki gelişme genellikle yaz sektöründe gelişmektedir. Elemanonline Elazığ iş ilanları ile ilgili sayılarına bakıldığında:
• Elemanonline'de Elazığ ilinde 1,044 adet firma üyeliği bulunmaktadır.
• Elazığ'da elemanlıonline.com.tr'de toplam 539 adet ilan yayınlanmıştır.
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları