0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

321 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 31.650 eleman aranıyor.
"

Diyarbakır Otomotiv iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori

Yaptığınız Seçimler

Çalışma Şekli

Cinsiyet


Diyarbakır'da İş Yaşamı ve İş İlanları
Diyarbakır Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan illerden biri olup köklü tarihi geçmişe sahiptir. Eski medeniyetlerin izlerini taşıyan ve kültürünü sürdüren şehirde nüfus oldukça fazladır. Selçuklu, Hititler, Asurlar, Persler, Osmanlılar gibi birçok medeniyetin gelenekleri hala sürdürülmektedir. Kültür turizminin gelişmesine yol açan bu etmenler bölgenin kültür merkezlerinden biri haline getirmiştir Diyarbakır’ı. Diyarbakır’ın tarihi yapıları arasında Diyarbakır Surları, Hevsel Bahçeleri, Asur Kalesi, Dicle Köprüsü ve Dicle Nehri bulunmaktadır
Diyarbakır Gelişen Sektörleri
Ekonomik kolların gelişerek teknolojiye ayak uydurması kentin adını daha fazla duyurmuş ve her yıl çektiği çok sayıda turist ve yerliyi ağırlar hale gelmiştir.Gerek tarımsal faaliyetlerin gerekse sanayinin devamlı gelişme halinde olduğu şehirde çok sayıda iş imkânları bulunmaktadır. Sıcaklığın yüksek olduğu yaz günlerinin bunaltıcılığından kurtulmak için geliştirilen düz camlı evler Diyarbakır mimarisinin günümüze yansımalarıdır. Uzun surları ve Malabadi Köprüsü ile havasının solunması gereken illerden biridir.
Diyarbakır resmi kurum ve kuruluşlar arasında Bölge Müdürlükleri, Aile ve Sosyal Politikalar, İŞKUR gibi kurumlar yer almaktadır. Diyarbakır kültür turizminin ve ticaretin geliştiği bir şehir olarak turizm ve sanayi sektörlerinde çok sayıda istihdam olanağı vardır. İş arayanlar için uygun seçeneklerin bulunduğu Diyarbakır, kamu alanında yoğun bir iş alanına sahiptir. Bunun yanı sıra inşaat ve üretim sektörleri de yoğun talebin olduğu alanlardır. Diyarbakır’da en fazla gelişen başlıca sektörlerşu şekilde sıralanabilir:
• İnşaat
• Üretim
• Tekstil
• Turizm- konaklama
Diyarbakır İnşaat Sektörü Gelişiyor
Son yıllarda inşaat sektöründeki gelişmelerle beraber konut sayısında artış yaşanmıştır. Yoğun göçlerin beraberinde doğan konut ihtiyacı nedeniyle son yılların en gelişen sektörlerinden biri olan inşaat sektöründen Diyarbakır da payını almıştır. Ekonominin canlanmasını sağlayan sektör nitelikli konut sayısının yükselmesini sağlayarak Ticaret ve Sanayi Odası verilerine bakıldığında oldukça artış olduğu tespit edilmiştir. İnşaat sektöründe yaşanan bu gelişme iş imkânları da yaratarak iş arama organlarına kayıtlı olan bireyin işe başlamasını sağlamıştır. İŞKUR kayıtlı işsiz olan kişiler uygun pozisyona yerleştirerek çok sayıda kişiye iş imkânıtanınmaktadır.
Elemanonline Diyarbakır İş Fırsatları
Diyarbakır iline ait elemanonline üzerinde çok sayıda iş ilanı bulunmaktadır. Kariyer fırsatları ve kendinizi geliştirebileceğiniz dallar için uygun işlere başvuru yapılarak firmanın size ulaşması sağlanmalıdır. Eğer işe uygun iseniz firma ya da kurum pozisyon hakkında bilgilendirmek adına insan kaynakları tarafından aranarak görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Ardından başvurulan pozisyona bağlı olarak gerekli durumlarda mülakat gerçekleştirerek kişilerin işe uygunluğu belirlenmektedir.
Elemanonline arama motoru aracılığıyla Diyarbakır iş fırsatları bulunarak başvuruda bulunulabilir.
• Farklı sektörlere ait ilanlara rastlayabileceğiniz Diyarbakır ili için son bir yılda 2,205 adet ilan yayınlanmıştır.
• Elemanonline Diyarbakır ilinde 5,368 kadar firma üyeliğine sahiptir.
Diyarbakır’da e n çok iş aranan sektör kategorileri şu şekilde sıralanabilmektedir:
• Satış/ pazarlama
• Bilişim/bilgisayar
• İnşaat
• Reklam/tanıtım
• Turizm
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları