Eleman Online

Eleman Online

Sekreter iş ilanları

Ofis içi işlerde sekreterlik önemli bir pozisyondur. Yönetici ile müşteri arasındaki köprüyü sağlayan, iş yerinde misafirleri ağırlayan ve telefonları karşılayan kişilere sekreter denir. Sekreter, bir iş yerinin temel elemanıdır. Bu yüzden çok sayıda sekreter iş ilanları ile karşılaşmak mümkün. İster yönetici sekreteri ister genel sekreter olsun büyük sorumluluk isteyen bir meslektir. Üst düzey yöneticilere idari destek sağlayan bu meslekte iş tanımı görev yapılan kuruma göre değişiklik gösterir.

Sekreter Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sekreter, bir ofisin vitrini gibidir. Müşterilerle iletişim, iş etiği, profesyonellik ve daha birçok vasıf aranıyor. İş yerleri sekreter alımı yaparken oldukça titiz davranıyor. Genellikle ofis sekreter iş ilanları istenen yetenek ve vasıfları detaylıca içeriyor. Sekreter olmak için aranan yetenekler şu şekilde sıralanabilir:
  • Düzgün diksiyon
  • Güçlü insan ilişkileri
  • Presentabl görünüm
  • Ehliyet
  • Kuruluşun hizmet vizyonunu ve misyonunu tanıma
  • Yabancı dil
  • Hafıza ve muhakeme yeteneği
  • Zaman yönetim becerisi
Geçmiş dönemlerde sekreterlik basit bir meslek dalı gibi görünüyordu. Günümüzde ise sekreter yetiştirmek için üniversitelerin yüksek okullarında bölümler açılmıştır. Ayrıca birçok üniversite bu konuda sertifika programı düzenliyor.

Sekreter İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Her iş ilanında olduğu gibi sekreterlik başvurusunda bulunurken de dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Sekreter arayan firmalar istedikleri kriterleri genellikle detaylı olarak paylaşıyor. Siz de bu ilanları dikkatle okumalısınız. İdari destek sağlayacağınız kişi ya da kişilerin hem iş hayatında hem de sosyal yaşamında rol alacağınızın farkında olmalısınız. Eğer sizden ofisin işleyişi ve düzeninden de sorumlu olmanız istiyorsa gereken işleri mutlaka öğrenmelisiniz.

Sekreterlik Olmak İçin Hangi Eğitim Ve Belgeler Gerekir?

Özel sekreter ilanları için gereken eğitim ve belgeler vardır. Kurum ve kuruluşların sekreterden beklediği farklı nitelikler olabiliyor. Birçok işyeri bu niteliklerin belgelenmiş olmasını talep ediyor. Örneğin üniversiteden mezun olunan bölüm, yabancı dil eğitimi, bilgisayar sertifikası, mesleki yeterlilik sertifikası, diksiyon eğitimi, ön muhasebe gibi kriterler sekreter ilanlarında aranabiliyor.

Sekreterlerin Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nasıldır?

Güncel sekreter ilanları iş arayanların en çok sorguladığı duyuruların başında yer alıyor. Ofis ortamlarında çalışan sekreterler birçok sektörde iş olanağı bulabiliyor. Turizm sektörü, seyahat acenteleri gibi işletmeler sekreterlik ilanı veren başlıca yerlerdir. Özellikle İstanbul, Antalya, İzmir gibi bölgelerde sekreter arayışı daha fazladır. Sekreterin çalışma şartları ve koşulları hizmet sektörüne göre değişiyor. Örneğin turizm sektörü resmi tatil ve hafta sonları daha aktif olduğu için buralarda çalışan sekreterler için çalışma koşulları farklıdır. Devlet kurumları ve bazı özel kuruluşlarda ise sekreterler hafta sonu ve resmi tatillerde izinli oluyor. Genellikle kadın mesleği olarak görülen sekreterlik için birçok ilanda erkek şartı da aranıyor.

Sekreter Olmak İçin Hangi Özellikler Gerekir?

Mesleğinde başarılı olmak isteyen herkesin kendisini geliştirmesi beklenir. İyi bir sekreter de çeşitli kurs ve eğitimlerle kendisini geliştirmelidir. Otokontrolü güçlü, yoğun tempoda çalışabilen, zaman yönetimi olan, iletişimi kusursuz, insan ilişkileri güçlü adaylar her zaman daha caziptir. Sekreter olmak için bu özelliklerin yanı sıra hizmet vereceğiniz iş sahasının gerektirdiği becerilere de sahip olmanız bekleniyor. Eğer erkek adaysanız askerlik şartı arandığını da bilmelisiniz.

Sekreterlerin Çalışma Saatleri Nasıldır?

Sekreterler için tanımlanmış birçok farklı çalışma saati vardır. Bu zamanlama tamamen hizmet veren kuruma bağlıdır. Örneğin memur gibi 08.00-17.00 saatleri arasında çalışma olanağı bulabileceğiniz gibi akşam 17.00'de başlayıp gece vardiyasında da çalışabilirsiniz. İşe başlama ve bitiş saatleri ile günlük çalışılan süre şirketin yoğunluğuna göre planlanıyor. Bu detaylar genellikle ilanda ayrıntılı olarak paylaşılıyor.

Sekreter İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Sekreter iş ilanlarına birçok platformda ulaşabilirsiniz. Fakat başvuru sırasında kişisel bilgilerinizi ve iletişim adreslerinizi paylaşmanız gerekecektir. Bu bilgilerin güvenliği için profesyonel bir platform tercih etmelisiniz. Elemanonline ile aradığınız mesleği kolayca bulup, başvuru yapabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz, siz istemediğiniz sürece kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmıyor. Başvuru yaptığınız zaman özgeçmişinizi ilan sahibine gönderiyoruz. İlan sahibi özgeçmişi görüntülediği zaman ve başvuruyu onayladığı zaman sitem üzerinden bilgilendirme sağlıyoruz.

Sekreter İş İlanlarına Kimler Başvurabilir?

Ana sayfamızda yer alan pozisyon kısmına 'Sekreter' yazıp istediğiniz şehri seçerek sekreter iş ilanlarını sıralayabilirsiniz. Burada çıkan ilanların kriterlerine uygunsanız başvuru yapabilirsiniz. Panel üzerinden filtreleme yaparak kariyerinize uygun iş ilanlarını siz de görebilirsiniz.

En Çok Sekreter İş İlanı Olan Şehirler Nerelerdir?

Genellikle kıyı kesimlerde daha çok sekreter ilanı verilse de ülkemizin dört bir yanında bulunan şirketler her geçen gün yeni bir ilan veriyor. Sekreter iş ilanı en çok olan şehirleri görebilmek için ana sayfadaki şehir kısmında merak ettiğiniz şehri sorgulayabilirsiniz. Genel olarak Büyük ve turistik şehirlerde sekreter ilanı daha fazla oluyor.

Sekreter İş İlanlarından Nasıl Haberdar Olabilirim?

İş ilanlarını takip etmek ve yeni ilanlardan anından haberdar olmak için yaptığınız aramaları kaydedebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak daha önceki aramalara, yeni iş ilanlarına ve başvurularınızın durumuna bakabilirsiniz. Aradığınız kriterlere uygun sekreter iş ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz. Özellikle kısa süreli alımlar için sizlere büyük kolaylık sağlayacak platformumuz sayesinde ilanlara ilk siz başvurun. Böylece işe kabul edilme şansınızı da artırmış olursunuz. Menü sekmesinden Aday Özgeçmiş Oluştur butonunu tıklayarak kolayca sisteme üye olabilirsiniz. Özgeçmişinizi hazırda ve güncel tutarak 7/24 anında iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tıbbı Sekreter İş İlanları

Kayseri Sekreter İş İlanları

İzmir Sekreter İş İlanları

Bursa Sekreter İş İlanları

Konya Sekreter İş İlanları

Ankara Sekreter İş İlanları

Devamını oku

Gösterilecek kayıt bulunamadı !