Eleman Online

Eleman Online

Ön Muhasebe iş ilanları

Ön muhasebe en genel tanımı ile bir şirketin finansal yönetimini takip eden meslek grubudur. Şirketin nakit paralarını, müşterilerini, malların stoklarını, çekleri, faturaları, telif hakkını ve banka hesaplarını kayıt altında tutup tüm bunların hareketlerini takip eden kişidir. Ön muhasebe iş ilanları pek çok firma tarafından verilir. Ön muhasebe işinde yapılan bazı işler şunlardır:
 • Kasa hesap takibi
 • Müşteri takibi
 • İrsaliye işlemi
 • Stokların giriş çıkış takibi
 • Müşteri çek ve senetlerinin takibi
 • İşletme çek ve senetlerinin takibi
 • Banka hesap takibi
Bir şirketin finansal yönetimini takip etmek oldukça zordur. Bu işi yapmak da yoğun bir dikkat ve özen gerektirir.

Ön Muhasebe Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Ön muhasebe elemanı olabilmek için kişilerin muhasebe alanındaki programlara hakim olması oldukça önemlidir. Ayrıca muhasebe alanında çalışmak isteyen kişinin sayısal zekasının olması gerekir. Sayısal yeteneğin bulunması bu işin gerçekleştirilmesinde en büyük avantajı sağlar. Ön muhasebe iş ilanı seçeneğinde aranan yetenekler muhasebe programına hakim olmaktır.

Ön Muhasebe İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Elemononline web sitesine girip iş ilanına başvuru yapmadan önce iş ilanlarının kişiye uygun olup olmamasına dikkat edilmelidir. Hem ön muhasebe arayan firmalar hem de iş arayan kişilerin mağduriyet yaşamaması adına ilanda aranan nitelikler dikkatlice okunmalı ve daha sonra başvuru yapılmalıdır. İş ilanlarına başvuru yapmadan önce aşağıda yer alan şartlar hakkında bilgiler detaylıca okunarak iş başvurusu yapılmalıdır.
 • Çalışma saatleri
 • Maaş
 • Yemek desteği ve servisinin olup olmadığı
 • Sigorta
 • Ulaşımın kolay sağlanıp sağlanmadığı
 • İzin hakkının bulunup bulunmadığı
Güncel ön muhasebe ilanları için de yukarıdaki nitelikler değerlendirildikten sonra iş ilanına başvuru yapılmalıdır. Size en uygun ön muhasebeci ilanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Ön Muhasebe Olmak İçin Hangi Eğitim Ve Belgeler Gerekir?

Ön muhasebe elemanı olabilmek için üniversitelerin 2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünden ya da 4 yıllık muhasebe ve denetim ya da muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olmak gerekir. Fakat meslek liselerinde bulunan muhasebe bölümü mezunları da kendilerini kanıtladıkları takdirde ön muhasebe elemanı olarak şirketlerde çalışmaya hak kazanabilirler. Ayrıca bilgisayar destekli muhasebe kursu ya da temel muhasebe eğitimi gibi sertifika programları alarak da cvnizin güçlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Ön Muhasebe Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nasıldır?

Ön muhasebe elemanı ticari işletmelerin olduğu yerlerde çalışır. Çalışma ortamı daha çok küçük, orta ya da büyük firmalardır. Çalışma koşulları ise masa başında bilgisayar ortamında gerçekleşir. Bazen el yazısı ile doldurulması gereken evraklar olabilir bunları doldurup bilgisayara aktarır.

Ön Muhasebe Olmak İçin Hangi Özeller Gerekir?

Ön muhasebe elemanı mesleği göründüğü kadar kolay değildir. Ön muhasebe elemanı olabilmek için muhasebe alanında eğitim veren kurumdan mezun olmak, muhasebe programlarına hakim, disiplinli ve dikkatli olarak çalışmak, temel Office programlarına hakim olmak, sayısal alana yatkınlık göstermek, matematiksel bir takım işlemlerin çözümünü gerçekleştirmek ve iş takibini yapabilmek ön muhasebe elemanı olmak isteyen kişilerde olması gereken özellikler arasında yer alır.

Ön Muhasebe Çalışma Saatleri Nasıldır?

Ön muhasebe elemanlarının çalışma saatleri haftalık 45 saattir. Haftanın 5 günü çalıştırılan kişinin günlük çalışma süresi 9 saattir ancak haftanın 6 günü çalıştırılan kişinin günlük çalışma saati yaklaşık 7,5 saattir. Özel sektör ön muhasebe iş ilanları arasında çalışma saatleri de yazar. Çalışma saatlerini öğrendikten sonra iş ilanlarını başvuru yapabilirsiniz.

Ön Muhasebe İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Ön muhasebe iş ilanlarına pek çok platform üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak başvuru yapılırken sizden kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz istenir. Bilgilerinizin güvenli ortamda kalması adına profesyonel ve güven duyulan platformları tercih etmeniz daha doğru olur. elemanonline sitesi sayesinde aradığınız bütün mesleklere kolayca erişim sağlayarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz siz istemedikten sonra kesinlikle başka kişiler ile paylaşılmaz. İstediğiniz ilana başvuru yaptıktan sonra bilgileriniz yalnızca başvuru yapılan firmaya gönderilir. Ayrıca bilgilerinizin ve özgeçmişinizin şirket tarafından görüntülendiği de mesaj kutunuza gelir.

Ön Muhasebe İş İlanlarına Kimler Başvurabilir?

Ön muhasebe elemanı şirket için oldukça önem taşır. Şirketin gövdesi halindedir. Bu nedenle ön muhasebe elemanı iş ilanlarına mutlaka tecrübesi bulunan kişiler başvurmalıdır. Ön muhasebe mesleğinde yapılan her detay şirket tarafından önem arz ettiği için yapılacak ufak bir yanlış büyük sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle kendisine güvenen mesleğin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirebileceğine inanan kişiler ön muhasebe ilanına başvuru yapmalıdır.

En Çok Ön Muhasebe İş İlanı Olan Yerler Nereleridir?

Ön muhasebe elemanına küçük, orta, büyük demeden her şirketin ihtiyacı vardır. Ancak büyük şehirlerde daha çok şirket bulunduğu için büyük şehirlerde muhasebe elemanına çokça ihtiyaç duyuluyor. Ön muhasebe iş ilanlarının en çok olduğu şehirleri görüntüleyebilmek için ana sayfada bulunan şehir kısmına dilediğiniz şehrin adını yazarak bakabilirsiniz.

Ön Muhasebe İş İlanlarından Nasıl Haberdar Olabilirim?

Ön muhasebe iş ilanlarından anında haberdar olabilmek için siteye sık sık girip ziyaret etmek gerekir. Bunun yanında sitenin size bildirim vermesine izin vererek de güncel iş ilanlarından kolayca haberdar olabilirsiniz. İş ilanlarından haberdar olabilmek için tek yapmanız gereken şey siteye üye olmaktır.
Devamını oku

Gösterilecek kayıt bulunamadı !