0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 34.876 eleman aranıyor.
"

Batman iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Batman
Reklam/Tanıtım
Türkiye Geneli
Elektrik
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Pazarlama-Satış
Türkiye Geneli
Bakım/Onarım
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Sigorta

Batman’da İş Yaşamı ve İş İlanları
Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden biri olan Batman Dicle topraklarına sahip olup Batman gün geçtikçe sanayi alanında gelişme göstermektedir. Doğal güzellikleri bakımından zengin eserlerin bulunduğu il Antik kenti Hasankeyf ile ünlüdür. Güney tarafı dağlık olmakla beraber Batman Çayı ile Diyarbakır ile olan sınırı belirlenmiş durumdadır. Şehrin en fazla geliştiği alan ise petrol kuyularıdır. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bölgede çok sayıda petrol keşfi gerçekleştirmiştir. Birçok farklı sektörde iş olanaklarının bulunduğu ilde önemli Organize Sanayi Bölgeleri bulunmaktadır. Köklü bir geçmişe sahip bir il olarak bulundurduğu kurumlarda da çeşitli alanlarda iş ilanları verilmektedir.
İş İlanlarının Sektörlere Göre Dağılımı
Batman petrol sanayisi ile dikkat çekmekte olup Güneydoğu Anadolu’nun önemli bir sanayi kenti olmaktadır. Şehrin ekonomisi; tarım, hayvancılık ve petrol sanayisine dayanmaktadır. Şehirde petrol rafineleri yoğun olarak bulunmakla beraber bu durum eleman ihtiyaçlarını da arttırmaktadır. Bu rafineler şehrin en büyük sanayi kuruluşları olmaktadır.
Yem, bisküvi, mercimek fabrikalarını bulunduran şehirde özel sektör yatırımları da küçük ölçekli kuruluşlardan oluşmaktadır. Şehrin sanayi alanında gelişme göstermesinde katkısı olan diğer bir kuruluş ise Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan TÜPRAŞ işletmesidir. Şehirde farklı sektörlerde bulunan iş ilanları arasından uygun pozisyona Elemanonline üzerinden başvurulabilmektedir. Batman’da gerek kamu kuruluşlarında gerekse özel alanda çeşitli pozisyonlarda 2018 yılında Elemanonline üzerinden yayınlanan ilanlar sektörlere göre aşağıdaki gibidir:
• Üretim
• Tarım
• Hizmet
• Perakende
Batman İlçelerinde İş Olanakları
Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı Batman aktif şekilde sektörde yerini korumaktadır. Batman Ovası’nda pamuk, tütün ve baklagiller üretilmektedir. Tarıma uygun olan arazilerde sebze ve meyve ve tahıl üretimi de oldukça yaygındır. Büyükbaş hayvancılığın ve tarımsal faaliyetlerin bol olduğu bir il olması nedeniyle Batman ilanları arasında ilçelere de hitap eden iş imkânlarıbulunmaktadır. İl merkezi ve ilçelerinde yer alan ilanlardan iş arayan kişilerin pozisyona uygun olması dahilinde işe alımlar yapılmaktadır.
Elemanonline ve Batman İş İlanları
Batman ili için kariyer fırsatları daha çok sanayi alanında yer almakta olup kamu kuruluşlarının da zaman zaman eleman ihtiyaçları doğmaktadır. Vasıflı- vasıfsız elemanlara ihtiyaç duyulan perakende alanında sık sık iş ilanları verilmektedir. Ülke geneli ilanlar ile mağaza yöneticisi, saha satış elemanı ve muhasebe alanında ilanlar da bulunabilmektedir.
• Elemanonline Batman'da 303 adet firma üyeliği vardır.
• Çeşitli sektör ve pozisyonlara ait 167 ilan yayınlanmıştır.
• Bu ilanlarla iş fırsatları yakalayan kişi sayısı …olmuştur.
İş arayan kişilerin seçtikleri pozisyona başvuru yapması ile firmalara ya da kurumlara iletilen ilanlar değerlendirmeye alınmaktadır. İnsan kaynakları tarafından yapılan görüşmelerle kişinin pozisyona uygun görülmesi halinde işe alımlar yapılmaktadır.
Batman’da en çok başvuru yapılan iş ilanları aşağıda verilmiştir:
• Fabrika İşçisi
• Mühendis
• Öğretmen
• Sigorta Danışmanı
• Sağlık Personeli
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları