0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 34.876 eleman aranıyor.
"

Artvin iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Türkiye Geneli
Elektrik
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Pazarlama-Satış
Türkiye Geneli
Bakım/Onarım
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Sigorta
Türkiye Geneli
Diğer

Artvin’de İş Yaşamı ve İş İlanları
Artvin, Karadeniz Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölümü’nde bulunan ve denize kıyısı olan bir Türk ilidir. Gürcistan sınırının kuzeydoğu kısmında kendine yer bulan şehir, doğal güzellikleri ile insanı cezbetmektedir. Öte yandan metalik maden yatakları bakımından zengin olan kent, bu bakımından büyük bir önem arz etmektedir. Kireç taşı ile mermer-granit yatakları mühim olmakla beraber il, sanayi ham maddesi bakımından önemli bir kapasiteye sahip olmamaktadır. Yine de yer altı kaynakları bakımından bereketli olduğu ve bu alanda ilgililerine iş imkanları sağladığı söylenebilir. Artvin’deki iş oranlarına baktığımızda, nüfusun iş gücü katılım oranının %50.7 olduğunu, bu oranın da %47’sinin istihdam edildiğini görüyoruz. İşsizlik oranı ise %7 olarak karşımıza çıkmaktadır.
Artvin’deki İş Olanaklarının Sektörel Olarak Dağılımı
Yukarıda söz ettiğimiz bilgilerden sonra, belirtmemiz gereken bir diğer konu da Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde birçok gencin kariyer fırsatları yakalamak üzere çeşitli bölümlerde okuduğudur. Bu öğrencilerden bazıları mevsimlik işlerde çalışarak eğitimlerine maddi destek sağlama yoluna gitmektedir.
Öte yandan kentteki sanayi kolunda, çalışan açığının bulunduğu da bilinmektedir. İş fırsatları kovalayan birçok kişi için bu durum gözden geçirilmesi gereken bir husustur. Bu alanlarda marangozdan mermer ustasına, oto tamircilerinden işçiler ile ustalara ihtiyaç duyulduğu belirtilmekte ve kalifiye eleman sıkıntısı çekildiği dile getirilmektedir. Bu alanlarda ihtisas sahibi kişilerin insan kaynakları bölümündeki yetkililerle görüşüp uygun bulundukları taktirde işe başlamaları mümkündür. Örneğin, Artvin Arhavi Organize Sanayi Bölgesi birçok kişiye iş imkanı sağlamıştır.
Artvin’de turizm sektörü de iş yaşamı bakımından kendine yer bulmaktadır. Mevsimlik olarak bu tür işlerde artış gözlenmesi doğaldır. Özellikle yayla turizmi konusunda önemli bir yol kat etmiş olan şehirde, bu alanda eleman istihdam edilmesi zor değildir. Çok fazla tercih edilen bir diğer meslek de resmi kurumlarda çalışan kamu personeli olmaktır. Artvin’de iş arayan kişilerin kamuda görevli olarak çalışabilmek için ya atama yoluyla işe girmiş olmaları ya da İŞKUR’a kayıt yaptırarak İŞKUR aracılığıyla görüşme yaptığı işverenle anlaşma sağlanması sonucu işe başlamalarıyla olmaktadır.
Artvin İş İlanlarında Elemanonline
Çok çeşitli iş ilanları yayınlarının yeraldığı elemanonline sitesi, iş arayanların uğrak mekanlarından biri haline gelmiştir. Burada yayınlanan ilanların yoğunluğunda ihtiyaçlara göre dalgalanmalar olabilmektedir. Örneğin turizmin canlandığı dönemlerde mütercim ilanlarında artış gözlenebilir. Benzerlerinden, iş arayanlara sağladığı kolaylıklarla ve ilanların sektörlere göre kategorize edilmesiyle ayrılmaktadır.
Bu güne kadar elemanonline sitesinin aracılığıyla pek çok kişi iş sahibi olmuştur. Elemanonline'da Artvin’de 108 adet firma üyeliği bulunmaktadır. Ve Artvin ilinde toplam 55 adet ilan yayınlanmıştır.
Elemanonline sitesinde yayınlanan Artvin ilanlarını incelediğimizde, şu alanlarda verilen ilanlar karşımıza çıkmaktadır:
• Vinç Operatörü
• Marka Temsilcisi
• İnşaat Alanında Yönetici
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları