0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 34.876 eleman aranıyor.
"

Amasya iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Türkiye Geneli
Elektrik
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Eğitim
Türkiye Geneli
Pazarlama-Satış
Türkiye Geneli
Bakım/Onarım
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Sigorta

Amasya da İş Yaşamı ve İş İlanları
Ülkemizin Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya eğitim, şirket işleri ve tarım başta olmak üzere iş potansiyeli bakımından çeşitli seçenek imkanları sunmaktadır. Çok büyük bir şehir olmamasına rağmen iş ilanları incelendiğinde potansiyelin yüksek olduğu görülmektedir. Eski yerleşim yerlerinden olması ve Kral Kaya Mezarları gibi turizm açısından değerli alanların bulunmasından dolayı şehre gelen gidenlerin sayısı oldukça fazladır.
Tarım ve Amasya
Amasya’ya ilk gelenlerin dikkatini misket elma heykeli çekmektedir. Bu heykel şehrin tarım alanında gelişmiş olduğunu göstermektedir. Pazarlarda Amasya elması diye satılan elma çeşidinin anavatanı olan kentte tarımla ilgili iş fırsatları bol miktarda bulunmaktadır. İş ilanlarına bakıldığında tarım sektörünün şehirde ne kadar da gelişmiş olduğu görülecektir. Tarım kentin sanayi yapılanmasında da etkili olmuş ve şeker, un, maya fabrikası kurulmuştur. Şeker ile başlayan gelişmeler diğer tarım alanlarında da devam etmiştir.
Amasya'daki Fabrikalar
Eski yerleşim yeri olan kentte sanayileşme Çeltek Kömür İşletmelerinin açılması ile başlamıştır. İş arayan kişiler ilanlara göz gezdirdiğinde kömür işletmelerinin yanı sıra farklı sanayi dallarının olduğunu görecektir. Çünkü Amasya’da kömür işletmelerinin ardından iplik, tekstil, tuğla, mermer fabrikaları ve Amasya Motor Yenileme Sanayisi kurulmuştur.
Amasya’nın Sanayisi
İş imkanları arasında çok farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu imkanların içinde sanayi istihdam ettiği kişi sayısı fazla olduğundan daha fazla iş ilanı vermektedir. Amasya’da başta mermer olmak üzere taşa ve toprağa dayalı sanayi yapıları bulunmaktadır. Maden ve taş ocaklarında çalışarak hayatını kazanan kişi sayısı fazladır. Makine, teçhizat imalatı ili kalkındıran yatırımların başında gelmektedir. Bu alanda üretilen mutfak tipi ankastre davlumbaz ve aspiratör ürünlerinin yurt içi ve yurt dışına pazarlaması yapılmaktadır. Elemanonline iş ilanları sayfasına bakıldığında ihracatta büyük payı bulunan ankastre mutfak ürünleri fabrikalarında, tekstil, mobilya, linyit, metal, mermer, kimyevi, plastik ürün fabrikalarında devamlı ihtiyaç olduğunu ve ilanın olduğu fark edilecektir. Amasya genelinde bulunan Merzifon Organize Sanayi Bölgesi, Amasya OSB, Suluova Besi İhtisas OSB ve Suluova Karma OSB her alanda istihdam gerçekleştirmektedir.
Mermerin Şehri Amasya
Mermer piyasasında Amasya Beji diye bilinen ve ünlenen mermer sanayisi marka haline gelmiştir. Organize sanayi bölgesinde çalışan mermer işletmeleri, kendine ham madde üreten ocaklarla işbirliği içinde çalışmaktadır. İnsan kaynakları kentin ihracatında büyük payı olan mermer işletmelerine elaman bulma ve alma vazifesini yerine getirmektedir.
İş Alanlarının İstihdam Potansiyelleri
Tarım, fabrika, mermer işletmesi gibi alanlarda çalışmayı düşünmeyenlerin şehir merkezinde bulunan İŞKUR şubelerine uğrayıp başvuru yapmaları gerekir. Bu alanların dışında sağlık, eğitim, ilaç, gayrı menkul, teksil, bankacılık, bilişim, güvenlik, hukuk, finans, turizm gibi alanlarda iş alanları bulunmaktadır. Amasya’daki Amasya üniversitesi kaliteli elemanlar yetiştirmektedir. Üniversiteden mezun olanlar kariyer fırsatları aramaktadır. Bunların haricinde Amasya’da iş ilanlarıyla ilgili veriler aşağıda yer almaktadır
• Elemanonline ilanlarında Amasya ile ilgili 354 sayıda ilan yer almıştır.
• Bu ilanları veren159 sayıda firmanın elemanonline üyeliği bulunmaktadır.
Amasya’da en çok başvurulan iş ilanı sayıları sektörlere göre şu şekilde sıralanmaktadır:
• Pazarlama - Satış
• Turizm
• Restoran
• İnşaat
• Gıda
• Eğitim
• Muhasebe
• Sigorta
• Temizlik
• Sağlık
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları