0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 32.593 eleman aranıyor.
"

Aksaray iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Aksaray
Diğer
Aksaray
Diğer
Aksaray
Mimarlık/Mühendislik
Aksaray
Muhasebe/Finans
Aksaray
Pazarlama-Satış
Aksaray
Diğer
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Eğitim

Aksaray da İş Yaşamı ve İş İlanları
Orta Anadolu bölümünde yer alan Aksaray, önemli yolların üzerinde yer almaktadır. Anadolu’nun diğer kentleri gibi tarım ve hayvancılığın geliştiği kentte sanayi son yıllarda sanayi biraz daha gelişmeye başlamıştır. İş imkanları bakımından bu gelişim son derece önemlidir. Sanayinin dışında kentte bulunan tarihi ve turistik mekanlar, özellikle yaz aylarında buraya ciddi sayıda turist gelmesini sağlamaktadır. Ihlara Vadisi ve Sultan Han en fazla ziyaret edilen noktalar arasında yer almaktadır. Gıda, tekstil ve benzer alanlar ise hızla gelişmektedir.
İş İmkânlarının Sektörlere Göre Dağılımı
Aksaray içerisinde iş arayan kişiler, özellikle sanayi bölgesindeki fabrikaları takip etmektedir. Burada yer alan fabrikalar zaman zaman alımlar yapmakta ve bu sayede insanlar iş bulabilmektedir. Fabrikaların önemli bir kısmı gıda üzerinedir. Un, şeker gibi gıda maddelerini üreten fabrikaların dışında tekstil ve yapı malzemeleri üretimi de yapan yerler vardır. Gıda ürünlerinin daha fazla üretilmesinin temel nedeni ise kentteki tarımın gelişmiş olması ve Orta Anadolu bölümünün de benzer özelliğidir. Burada üretilen tarım ürünleri, söz konusu fabrikalarda şeker ya da una dönüştürülmektedir. Balküpü Şeker Fabrikası, kentte bulunanlara sağladığı iş fırsatları ile dikkat çekmektedir.
Kentteki hizmet sektörü de insanlara iş fırsatları sunmaktadır. Yaz mevsiminde kentin hareketlenmesi ve buna ilaveten turistlerin gelmesi, hizmet sektöründeki iş ilanları sayısında ciddi bir artış olmasına neden olmaktadır. Market, mağaza gibi yerlere alımlar yapıldığı gibi kamu kurumu ya da belediyelere de alımlar yapılmaktadır. Bunların bir bölümü İŞKUR üzerinden yapılmaktadır.
Eğitim noktasında şehrin en önemli kurumu olan Aksaray Üniversitesi buraya çok sayıda öğrenci gelmesine neden olmaktadır. Gelen öğrenciler, özellikle insan kaynakları bakımından kentin zenginleşmesine önemli katkı da bulunmaktadırlar. Ayrıca hizmet sektöründe part time çalışarak bu alandaki ihtiyacı da karşılamaktadır. Öğrenci sayısının fazla olması, kentteki ekonomik hareketliliği de arttırmaktadır. Dolayısıyla da söz konusu üniversite oldukça yararlıdır.
Aksaray İlçelerinde İş İlanları
Aksaray ilçelerinde genellikle tarım ve hayvancılık ön plandadır. Bunun haricinde Ortaköy ilçesinin önemli ulaşım yolları üzerinde bulunması buraya ekstra avantaj sağlamaktadır. Yoldan geçerken hizmet alımının fazla olması, hizmet sektörünün gelişmesine neden olmaktadır. Kentin ilçeleri genellikle düşük nüfuslu yerlerdir ve kariyer fırsatları bakımından oldukça zayıftır. Buna bağlı olarak da kişiler Aksaray kent merkezine ya da farklı illere giderek çalışmayı tercih etmektedir.
Elemanonline ve Aksaray İlanları
Elemanonlinesitesine Aksaray için çok sayıda ilan verilmektedir. Bu sitenin yayınladığı istatistikler genel olarak şu şekildedir:
• Aksaray’da 766 tane firmanın Elemanonline üyeliği bulunmaktadır.
• Bu firmalar site üzerinde 321 adet ilan yayınlamıştır.
Kentte verilen ilanlar dikkate alındığında şu alanlar daha ön plana çıkmaktadır:
• Gıda sektörü
• Tuğla ve Kiremit Sanayi
• İnşaat
• Tekstil
• Tarım
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları