0216 410 66 00 Hafta içi 09:00 - 18:00

Aradığınız iş ilanları elemanonline’da!

316 bin firma ücretsiz iş ilanı yayınlıyor. Elemanonline'da 34.876 eleman aranıyor.
"

Adıyaman iş ilanları

"
eleman online
İlan Başlığı / Firma
Şehir
Kategori
Adıyaman
Restorant
Adıyaman
Reklam/Tanıtım
Adıyaman
Halkla İlişkiler
Adıyaman
Bilişim/Bilgisayar
Adıyaman
Reklam/Tanıtım
Türkiye Geneli
Elektrik
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant
Türkiye Geneli
Restorant

Adıyaman’da İş Yaşamı ve İş İlanları
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alan Adıyaman, tarihte pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kültür ve turizm kenti Adıyaman, dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağı eserleri ve Kommagene uygarlığı kalıntılarına ev sahipliği yaptığı gibi, dünyanın 4.büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı da sınırlarında bulundurmaktadır. Kent dünya birinciliği bulunan halk oyunlarıaktivitesi ile de ön planda yer almaktadır. Adıyaman ekonomisine bakıldığında başlıca gelir kaynağının tarım ve hayvancılık olduğu görülmektedir. Üzüm yetiştiriciliği oldukça fazla yapılan kentte Besni’de bulunan ‘Peygamber Üzümü’ en bilindik üzüm çeşidi olarak satılmaktadır. Çeşitli meyve sebze ekimi yapılmakta ve yüksek verim alınmaktadır. Besni ünlü şehirde halkın %85’i tarımla uğraşmaktadır. Antep fıstığı yetiştiriciliği büyük bir geçim kaynağı olmaktadır. Adıyaman’da bulunan GAP projesi ile verimli bir ova haline gelmesi planlanmaktadır. Bu aşamaya geldiğinde birçok tarım işçisinin istihdam edilerek iş fırsatı yakalama şansı olacaktır. Adıyaman, iş ilanları üretim alanındaki istihdamı ön planda yer almaktadır. Bunun dışında şehrin genelinde, aktif iş yaşamı ve çeşitli iş imkanları olduğu görülmektedir.
Adıyaman'da Bulunan İş İmkanlarının Sektörel Dağılımı Oranı
Verimli tarımsal alanları ile oldukça önemli üretim yapan Adıyaman tarım arazileri bölge ekonomisin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Üzüm ve yan ürünleri bölge için büyük bir gelir kaynağı teşkil etmektedir. Çeşitli fabrikaları ve küçük sanayi tesisleri kentin ticari açıdan gelişmekte olduğunu göstermektedir. Bölgede yaz aylarında vasıfsız iş ilanları bağlığı altında istihdam yapılmak istenmektedir. Bu dönem iş arayan kişilerin avantajlı olduğu görülmektedir. Madencilik alanında birçok ilçesinde krom, petrol çıkarılmaktadır. İl genelinde Elemanonline sitesinde en fazla yayında kalan ilanlar, tekstil ve eğitim sektörleri üzerinedir. Ticari sektör potansiyeli gelişmekte olan Adıyaman’da ki iş ilanları sektörler bazında şu şekilde dağılmaktadır;
• Gıda Sektörü,
• Yapı- İnşaat Sektörü,
• Eğitim Sektörü,
• Sağlık Tıp Sektörü,
• Hizmet Sektörü
Adıyaman’nın İlçelerinde Yer Alan İş Pozisyonları
Adıyaman’ın farklı birçok ilçesinde kamu ve özel alanda birçok sektörde iş imkanı bulunmaktadır. Adıyaman il merkezi, Kahta, Toybelen ve Sarıdana, Batı Fırat-Çemberlitaş yakınlarındaki kuyulardan petrol çıkarılmaktadır. Bu alanda daha fazla kuyu açılması planlanmaktadır. Petrol işçileri, kalifiye elemanlar ya da teknik personel bu iş için görevlendirilmektedir.
Elemanonline ve Adıyaman İlanları
İş ilanları sayısal değerleri sektörlerde dönemlik olarak değişiklik göstermektedir. Yaz aylarında mevsim işçileri, vasıfız eleman ilanları yaygın olarak verilmektedir. Turizm, sağlık gibi farklı sektörlerde kariyer fırsatları sunan firmaların insan kaynakları departmanlarının ilgili ilanları şu şekildedir: Bunun yanı sıra Adıyaman’daki ilanlarla ilgili sayılar şu şekilde tespit edilmiştir:
• Elemanonline ilanlarında Adıyaman ile ilgili 476 sayıda ilan yer almıştır.
• Bu ilanları veren 165 Sayıda firmanın elemanonline üyeliği bulunmaktadır.
Adıyaman’da en fazla başvurulan iş ilanı sayıları sektörlere göre şu şekildedir:
• Genel Başvuru,
• Halkla İlişkiler Elemanı,
• Satış Personeli,
• İnşaat Mühendisi,
• Makine Mühendisi,
• Endüstri Mühendisi,
• Gıda Mühendisi
Tümünü oku

Şehirlere göre iş ilanları

Sektörlere / Bölümlere göre iş ilanları

Pozisyonlara göre iş ilanları