iş ilanları

ve

"eleman online" ilanları

sitesi

Murat Teknik Otomat iş ilanları ve eleman ilanları

iş ilanları

|

iş ilanı ekle

Elemanonline.com.tr

Türkiye'nin iş ilanları sitesi

Murat Teknik Otomat

İmaalat

,

Bursa

, www.muratotomat.com.tr

Firmanın İş İlanları:

İlan Başlığı Firma Şehir Kategori
Firmanın aktif iş ilanı yok.

Firma Hakkında :

MURAT TEKNİK OTOMAT SANAYİ 1980 yılında İstanbul-Topkapı-Gümüşsuyu’ nda halen firma sahibi olan Genel Müdür Murat KAVGA tarafından kurulmuştur. Kuruluşta 40 m2 ‘ lik bir alanda, bir adet Tek Milli Torna Tezgahı ile faaliyete başlamıştır.

Pnömatik aksam parçaları ile faaliyete başlayan MTO, motor parçaları ve otomotiv gösterge parçalarının da üretimine başlayarak otomotiv sektörüne yönelik hamlesini de gerçekleştirmiştir. 1987 – 1995 yılları arasında Almanya’ ya ihracat yapmış olan MTO 1996 yılında SCHNEIDER ELECTRIC ( GROUP SCHNEIDER ) tarafından yılın sanayi teşvik ödülünü almaya hak kazanmıştır.

1997 yılının Ocak ayında ise 3.500 m2 toplam alan ve 1400 m2 kapalı alanı olan İstanbul - Bursa – İzmir karayolu üzerinde Bursa-Gemlik ilçe sınırları içerisinde bulunan tesisi kiralayarak 2010 yılına kadar faaliyetlerine burada devam etti. 2010 yılında ise halen faaliyetini sürdürmekte olduğu Bursa Yolu 7.Km. Kurtul Köyü, Gemlik ilçesindeki adresine taşınmıştır. MTO, otomotiv ve diğer sanayiler için talaşlı imalat yöntemi ile işlenmiş otomat parçalar ( baskı pimleri, ara parçalar, sevk burçları, rondelalar, özel somunlar, özel burç ve pimler vs. ), beyaz eşya yedek parçaları ve diğer elemanları üretmektedir.
Makine parkındaki Tek ve Çok Milli Mekanik Otomat Tezgahları, Tek ve Çok Milli CNC Otomat Tezgahları ile otomat çeliği, paslanmaz çelik, pirinç ve alüminyum malzemeler müşteri istekleri ve teknik resimleri doğrultusunda mevcut makine parkında işlenebilmektedir. Ayrıca makine parkurunda bulunan Transfer Tezgahı ile çeşitli spesifik parçalar üretilebilmektedir.Firma bünyesinde bulunan Torna Atölyesinde ; makine takımları ve aparatları üretilebilmekte, Alet Bileme Atölyesinde kesici uçlar , matkaplar vb... bileme işlemleri yapılabilmektedir.MTO, TS 16949 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyonuna sahip olup, Toplam Kalite Yönetimi anlayışı, sürekli gelişme ve çoğulcu katılım ile koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktır.